Toptan İş Güvenliği Ürünleri

Türkiye’nin en büyük toptan iş güvenliği ürünleri tedarikçilerinden biri olan firmamız, ürün zenginliği, ekonomik fiyatlar ve güvenli alışverişle bu sektörde sizlere öncülük ediyor. 52 yılı aşkın iş tecrübesiyle müşterilerine, kişisel koruyucu malzemeler, iş ayakkabıları, iş elbiseleri, ikaz yelekleri, trafik ürünleri ilk yardım seti, yangın söndürme ekipmanları, reflektörlü yeleklerine kadar birçok kategorideki iş güvenliği ürününü toptan olarak makul fiyatlarla kullanıcılarına sunuyor. 

İş güvenliği ürünleri sadece baret ve eldivenden ibaret değildir. Kendimizi ve çevremizdekileri güven altında tutmak için kullanılan malzemeler kişisel koruyucu malzemeler olarak tanımlanmaktadır. Amaç ise iş kazalarının önüne geçmek ve oluşan kazalarda da sonuçları minimuma indirmektir.

İş Güvenliği Ürünleri Nelerdir?

İş güvenliği ürünleri nelerdir diye sıralamak gerekirse iş güvenliği ekipmanları sadece birkaç ekipmandan oluşmaz. Çok kapsamlı ve hayati tehlikeleri önlemek için çalışma alanına uygun setler halinde kullanılmak üzere üretimi sağlanmaktadır.

  • Baret ve iş gözlüğü kullanmak 
  • Gaz maskesi ve iş kulaklığı kullanmak
  • Koruyucu elbiseler ve iş eldiveni kullanmak
  • Emniyet kemeri ve iş ayakkabısı kullanmak işçileri kazalardan koruyacak bazı tedbirlerin başında gelmektedir.

İş güvenliği ürünleri çok fazla kategoriden oluşmaktadır. Bunlardan en temel olanları;

İşçi baretleri başa alınacak her darbeyi karşılayarak güvenliğimizi koruyan ekipmanlardan biridir. 

İş gözlüğü kullanmak ise, göz sağlığımızı olumsuz etkileyen etmenlerden koruyarak göz sağlığında alınacak olan hasarları önler. Çeşitli iş gözlükleri vardır; çapak iş gözlüğü, buğulanmaz iş gözlüğü, ergonomik iş gözlüğü gibi birçok çeşit vardır.

İş kulaklığı kullanmak, gürültülü çalışma ortamlarında kulak sağlığını korumak için kullanılır. 

İş ayakkabısı kullanmak, çalıştığımız ortamların getirdiği ağır çalışma şartlarından ötürü olabilecek ezilme kırılmanın önüne geçmeyi sağlayabilir.

Emniyet kemeri kullanmak, çağımızda özelikle inşaat sektöründe yüksek binalara duyulan ihtiyaçların artması sonucunda yüksekten düşmemizi önleyecek emniyet kemerleri belki de bu sektörün en önemli ürünlerinden biridir. Can güvenliği açısından vazgeçilmez bir tedbir haline gelmiştir.

İş Güvenliği Ürünleri İş Alanına Göre Seçimi

Kanun ve yasalarda belirtilen standartlara göre iş güvenliği malzemesi alınmalı! Alınan ekipmanın yapılan işe uygun olması gerekir. Sektöre göre iş güvenliği ürünlerinin seçimi oldukça önemli bir husustur. Bakanlığın duyurmuş olduğu düzenleme ile işler 3 sınıfa ayrılmıştır. Bunlar az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak sınıflandırılmaktadır. İş güvenliği ürünlerinin kalitesi kadar tedarik süreci de önem arz etmektedir. Sizlere bu hizmeti sunarken toptan iş güvenliği ürünleri siparişlerinizi de en kısa sürede ürünlerinizi sizlere ulaştırmaktayız.