OTEL
TEKSTİLİ

OTEL TEKSTİLİ

TOPTAN OTEL TEKSTİLİ

Ülkemiz gerek iç turizm gerekse dış turizm sektöründe oldukça fazla misafir çeken bir ülkedir. Gelen turistlerin sayısı arttıkça, otel sayıları da artmaktadır. Artan otel sayısına bağlı olarak da otellerde kullanılan ürünlere de talep her geçen artmakta ve birçok yeni marka piyasaya çıkmaktadır. Bu tarz ürünler genelde toptan satılan ürünlerdir. En hassas ve dikkat edilmesi gerekenler ise otel tekstil ürünleridir. Maliyet düşürme adına kalitesiz ürünleri tedarik etmek otel yönetimine müşteri şikâyeti olarak ve müşteri sayısında azalma olarak geri dönecektir. Bu yüzden tekstil ürünlerinde belli bir kalitenin altını tercih etmemek gerekir.

Otel ürünleri satın alırken de dikkat edilmesi gereken en önemli konu ürünü ucuz almak yerine, tek bir yerden alıp kaliteli ürünü daha uyguna getirebilmek olmalıdır. Otel tekstilinde, nevresimler, havlu çeşitleri, çarşaf ürünleri, alezler, yastık kılıfları, bornozlar ve masa örtü takımları başlıca ürünlerdir. Bunlar mutlaka belli standartta olmalıdır. Bu ürünler hemen hemen her gün yıkandığı için dayanıklı kumaştan üretilmelidir. Örneğin otel havluları seçimi yapılırken, pamuk oranına, iplik sayısına, dokuma oranına dikkat edilmeli su emme özelliğine bakılmalı, tüylenme durumu mutlaka kontrol edilmeli, eğer havlular renkli olacaksa sağlığa zarar vermeyecek türde ürün kullanılmalıdır. Aynı zaman otel havlularda markasını kullanmak isterse profesyonel bir görünümü olacaktır.

Otel tekstili ürünleri olarak kullanılan diğer bir temel ürün ise çarşaflardır. Çarşaf olarak da dikkat edilmesi gereken konular; yine tamamı pamuk ürünü olması, beyazlığının derecesi, dikiş ve dokuma özelliklerin dayanıklılık için belli bir standartta olması gereğidir.

Unutmayın ki otelinizi ziyaret edecek müşteriler, oteller de öncelikle konfora ve temizliğe önem verirler. Sizin de kullanacağınız kaliteli ve özenli tekstil ürünleri, size daha fazla memnun müşteri olarak geri dönecektir.