Değer üreten otel tekstili ürünleri ile tanışın.
14 Kasım 2022

Değer üreten otel tekstili ürünleri ile tanışın.

Otel misafirlerinin, konaklama veya SPA ve hamam gibi rekreasyonel faaliyetlerinde, kişisel bakım ihtiyaçlarını gidermeye yönelik kullanılan havlu, bornoz, terlik ve peştemal toptan otel tekstili konusunda ilk akla gelenlerdir. Odalarda kullanılan nevresim, çarşaf, pike, yorgan, battaniye, yastık ve yatak koruyucu alez de otel tekstili grubu içinde yer alır. Bunların yanında, yeme-içme hizmetlerinin verildiği toplu alanlarda da otel tekstili kullanılabilir. Restoran, kafeterya ve lobilerdeki masa örtüsü, kanepe yastığı gibi ürünler otelin iç mimarisine ve kurumsal kimliğine uygun olmalıdır. Siz de otel tekstili imalatçısı Özsa Özen-İş kalitesini tercih ederek, işletmenizde kurumsal kimliğinizi yansıtan, hijyenik ve konforlu ürünlere yer verebilirsiniz.

Dayanıklı Otel Tekstili Ürünleri

Sık kullanım ve günlük yıkamaya bağlı olarak yıpranmaya açık hale gelen otel tekstili ürünleri hijyen ve konfor açısından titizlikle seçilmelidir. Günlük olarak değiştirilen otel havlusu, bornozu ve ayak havlusu gibi banyo tekstili ürünlerinin, suya ve yüksek sıcaklığa sürekli maruz kalmaları nedeniyle, hızlı müşteri sirkülasyonu olan işletmelerde, altı ayda bir yenilenmesi önerilir. Bu türden otel tekstili ürünlerinde dört kenarı çift dikişli, dokuma sıklığı yoğun ve organik lif düzeyi yüksek olan seçenekler tercih edilmelidir. Yüksek ısıda yıkanabilmesi ve sade tasarımlarıyla öne çıkan beyaz ürünler bu alanda daha sık talep görür. İster oda ister SPA kullanımı için olsun, %100 pamuk içeren, hipoalerjenik lifler ve 200-250 gram / adet ağırlığına sahip havlular ideal ölçülerdedir.

Marka Kimliğinizi Yansıtan Konforlu Seçenekler

Müşterilerine konforlu bir uyku ve konaklama deneyimi sunmak isteyen işletmeler otel nevresimi, çarşaf, yorgan, battaniye ve yastık kılıfı gibi ürünlerde yumuşaklık ve ferahlık hissi veren dokumaları tercih etmelidir. Kolay kırışmayan, düzenli görünüme sahip nevresim ve çarşaflar, housekeeping işleminin de son derece titizlikle yürütüldüğünün göstergesidir. % 100 pamuk-saten liflerle dokunan nevresimler, 82 tel gibi yüksek yoğunluklu ipliklerden üretildiği için hem dayanıklıdır hem de kırışma oranı daha düşüktür. Çarşaf ve nevresim takımları parlak görünümü ve yumuşak dokusu sayesinde odaların dekorasyon stiline de uyum sağlar. 

Otel tekstili ürünleri aynı zamanda baskı, logo ve özel işlemeleriyle marka kimliğini oluşturmada konaklama işletmeleri için destek araçları olarak da hizmet verir. Otel tekstili üreticisi Özsa Özen-İş Tekstil olarak bizler, uzun yıllara dayanan toptan otel tekstili üretim ve satış deneyimimizden güç alarak, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan ürünleri seçmenize destek oluyoruz. Siz de konforlu ve kullanışlı otel tekstili ürünleriniz için Özsa Özen-İş Tekstil uzmanlığına güvenebilirsiniz.

Otel Tekstili Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Otel tekstili ürünleri seçiminde hava geçirgenliğini sağlayan ve ıslak kalması durumunda bile bakteri ya da alerjen oluşumunu en aza indiren dokuma iplikleri öncelikli olmalıdır. Otel tekstili için dokuma sıklığı ve iplik türü, bu nedenle önemlidir. Hipoalerjenik olması nedeniyle havlu ve bornoz setlerinde % 100 pamuk lifleri tercih edilirken, nevresim ve yatak çarşaflarında en az 62 telden üretilen pamuk akfil veya pamuk saten dokumalar tavsiye edilir. Alez tipi ürünlerde veya sauna, hamam gibi alanlarda ise 57 tel ranforce yeterli görülür. Organik lifin yüksek maliyetli olma endişesi, kullanıcıları polycotton ürünlere veya hava geçirgenliği yüksek akfil gibi sentetik liflere yöneltebilir.

Toptan otel tekstili siparişlerinizde ihtiyaçlarınıza özel talepleriniz için otel tekstili üreticisi ve toptancısı Özsa Özen-İş tercih edebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı otel tekstil ürünleri siparişlerinizde, büyük stoklarla çalışma kapasitemizle hizmetinizdeyiz. Uluslararası kalite standartlarına uygun, konforlu ve dayanıklı tüm otel tekstil ürünleri için uzmanlığımıza güvenebilirsiniz. İşletmenizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak Özsa Özen-İş Tekstil otel ürün yelpazesini incelemek ve sipariş detaylarını oluşturmak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.