Ev Alezleri Üst Katagori

Alez

Yataklar uzun yıllar kullanılabilen, fizik ve ruh sağlığı için oldukça önemli olan ev eşyalarından biridir. Bu yüzden yatağınızda zaman geçtikçe yıpranma ve kirlenmelerden korumak için farklı önlemler alabilirsiniz. Koruyucu kılıf olarak karşımıza çıkan ve yataklarınızın ilk günkü formunda kalmasına yardımcı olan alez modelleri, yataklarınızı kir ve yıpranmalardan korumaktadır. Ayrıca özelliklerine göre alezler yataklar ıslanmadan da koruyabilir. Alez yatak koruyucular, uykunuzun kalitesini de etkilemektedir. Bu yüzden yataklarınız için alez seçimi yapmak son derece önem arz etmektedir.


Alez Nedir?

Alez nedir? Sorusu birçok kullanıcının merak ettiği sorulardan biridir. Alez yatak koruyucusu anlamına gelmektedir. Çarşaftan önce yatakların üzerine alez serilir. Alez yatakları her türlü kir, toz ve ıslanmalardan korur. Ayrıca yataklarınızın yıpranmasını engeller. Alezler ikiye ayrılır. Kapitoneli alez ve su geçirmez alezler. Alez uzun süreli kullanımlarda yataklarınız için kalkan görevi görür. Yataklarınızı mikroorganizmalardan korur. Kolay çıkarılıp yıkanabilen bir yapıya sahip olan alez yataklar, yataklarını sürekli olarak temiz tutmak isteyenlerin tercihi haline geliyor. Ayrıca yataklarınızın eskimesini ve yıpranmasını büyük ölçüde engellemektedir.

Birçok alez modelinde ham madde olarak pamuk tercih edilir. Standart kullanıcılar için oldukça uygun olan kapitoneli alezler, yumuşak yapılarıyla konforlu bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Pamukların yumuşak yapıları nedeniyle konforlu bir kullanım deneyimi sunan kapitoneli alez modelleri, uyku sağlığınız içinde oldukça yararlıdır. Köşe ve kenarlarında lastik olan alezler, yataklarınıza kolayla serebileceğiniz ürünlerdir. Lastikleri sayesinde kayma yapmaz. Dolgun bir yapıya sahip olması da rahat bir kullanım sunmaktadır. Su geçirmez alez modelleri kapitoneli alez modellerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Ancak her iki alez modeli de oldukça kullanışlıdır. Genel anlamda iki farklı çeşide sahip olsa da araştırınca farklı modellerinin de olabileceğini söylemekte yarar var. PVC kaplamalı alez modelleri de çeşitliliği arttıran diğer alez modelleri arasında yer almaktadır. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen PVC kaplama alez modelleri dışında bir de poliüreran lamineli alez modelleri ile yataklarınızın konfor ve hijyen seviyesini maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.


Toptan Alez Siparişi

Bizimle iletişim kurarak en kaliteli alez modellerine ulaşabilir ve toptan alez siparişi için teklif talebinde bulanabilirsiniz.


DEVAMINI OKU